Kto potrebuje potratové tabletky? | Správy | Správy | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
SprávySprávy

Kto potrebuje potratové tabletky?

 CBR   17.04.2013   0

Rodové ideológičky z Výboru pre rodovú rovnosť najnovšie žiadajú Radu vlády SR, aby zaviazala štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva pripraviť vyhlášku umožňujúcu zavedenie potratových tabletiek.

Ignorujú tak ústavný právny systém, ktorý vyžaduje zmenu zákona, aby potratové tabletky mohli byť zavedené. Taká vyhláška by bola v rozpore s potratovým zákonom (jasne určuje, že "výkon potratu prebehne v zdravotníckom zariadení) a preto protiústavná. CBR zabezpečilo cez členku Rady vlády, aby všetci jej členovia Rady na včerajšom zasadnutí obdržali stručnú právnu analýzu ohľadom legislatívy v súvislosti potratovými tabletkami.

Ministerka Zvolenská je zavedeniu potratových tabletiek otvorená

CBR vydalo tiež tlačovú správu a bude ďalej bojovať, aby ani na odsunutom majovom prerokovaní uznesenie neprešlo. Ministerka Zvolenská je totiž zavedeniu potratových tabletiek otvorená napriek prísľubu Výboru NR SR pre zdravotníctvo v januári , že sa tak nestane. Teraz (čítajte tu) sa tvári, že na to treba verejnú diskusiu a vicepremiér Lajčák by zas uznesenie akceptoval ako odporúčanie. V každom prípade toto povedie k protiústavnej zmene vyhlášky a SMER sa bude tváriť, že je to na verejnú a odbornú objednávku.

S upozornením prišli poslanci OĽaNO

Na túto skrytú iniciatívu obchádzajúcu parlament upozornili ako prví poslanci OĽaNO Erika Jurínová a Richard Vašečka. Minulý týždeň tiež obdržali alibistickú odpoveď od ministerky na ich interpeláciu ohľadom registrácie potratových tabletiek, ktorá bola prvým pokusom potichu legalizovať potratové tabletky bez verejnej diskusie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?