ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
sobota 19.08.2017 | meniny má Lýdia  
SprávySprávy

Imunitný tréning s Anastasiou Kuzminovou už tento piatok

 PR   17.05.2017   0

Európske mesto športu Banská Bystrica a naša dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová otvoria 19. mája 2017 o 15. hodine v Parku pod Múzeom SNP informačno-motivačnú cestu Imunitný tréning.

 

Zdravie a šport spolu úzko súvisia. Ale rovnako, ako na výborný športový výkon potrebujeme trénovať, potrebuje tréning aj naše zdravie a predovšetkým silný imunitný systém.

To je hlavná myšlienka imunitného tréningu, aktivity, ktorá je úzko spojená s dvojnásobnou mamou a dvojnásobnou zlatou olympioničkou Anastasiou Kuzminovou.

V Parku pod Múzeom SNP pri novej korčuliarskej dráhe sa od 19. mája budú môcť návštevníci stretnúť s informačnými tabuľami s portrétom Anastasie Kuzminovej a praktickými informáciami o športovom a imunitnom tréningu.

Tabule sú určené primárne mamičkám a deťom, pretože imunitu ako základ zdravia i športové návyky je najdôležitejšie pestovať od ranného veku. Súčasťou tabúľ sú aj ľahké športové úlohy.

Slávnostné otvorenie cesty je 19. mája 2017 o 15. hodine.                                           

Imunitný tréning

Budeme zdraví, ak budeme športovať a môžeme športovať, len keď budeme zdraví. Imunitný systém sa začína formovať už v rannom veku. Dieťa prichádza na svet bezbranné, ale vybavené imunitou svojej mamy. Aby si však vybudovalo svoj imunitný systém, musí sa počas prvých mesiacov naučiť, ako sa správať voči podnetom zvonka.

 

Je veľmi dôležité imunitu detí trénovať, pretože len 20 % nášho zdravia ovplyvňuje genetický potenciál, ale až 80 % ovplyvňujú vonkajšie faktory, predovšetkým strava.

Dojčenie v prvých šiestich mesiacoch je najideálnejší spôsob stravy aj z pohľadu imunity a alergií. Ale aj po zavedení veku primeranej stravy môžeme pokračovať pri budovaní imunity. Batoľatá potrebujú vyváženú a pestrú stravu s dostatkom prebiotík, vitamínov, stopových prvkov, omega 3 mastných kyselín, oligosacharidov, železa a minerálnych látok.

Imunitný tréning v detstve je základom zdravia a odolnosti v dospelosti. A pretože viac ako 70 % buniek imunitného systému sa nachádza práve v črevách, je nesmierne dôležité vedieť ako a čo správne má batoľa správne jesť.

Dôležité je vytvoriť aj správny denný režim s dostatkom pohybu na čerstvom vzduchu, otužovaním a s dostatkom pokojného spánku. Toto sú spoločne so správnou výživou najdôležitejšie časti imunitného tréningu.

Anastasia Kuzminová – ambasádorka projektu

foto: Kuzmina/ wikipedi

Naša dvojnásobná zlatá olympionička a dvojnásobná mama Anastasia Vladimirovna Kuzminova (rod. Šipulinová) sa narodila 28. augusta 1984 na Sibíri v meste Ťumeň.

Od roku 2008 žije na Slovensku v Banskej Bystrici a reprezentuje našu krajinu v biatlone. Na Zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveri vyhrala zlatú medailu v rýchlostných pretekoch na 7,5 km a striebornú medailu v stíhacích pretekoch na 10 km.

Víťazstvo z rýchlostných pretekov následne obhájila na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči. S manželom Danielom Kuzminom majú syna Jeliseja (2007) a dcéru Oliviu (2015).

„Mám dve veci v živote, ktoré sú pre mňa najdôležitejšie. Moja rodina a šport. Som veľmi rada, že to môžem spájať. Pre športovkyňu je základom tréning, vytrvalosť, cieľavedomosť. Za základ zdravia celej mojej rodiny považujem imunitu. A aj tá potrebuje tréning. Pohyb, spánok, pozitívne myslenie a pestrá a vyvážená strava. Uvedomujem si, že najdôležitejšie čo môžem deťom poskytnúť sú pevné základy ich zdravia, predovšetkým základy imunity,“ hovorí Anastasia.

 

Banská Bystrica, mesto športu a zdravia

V rámci Európskeho mesta športu Banská Bystrica 2017 je tento projekt ďalšou aktivitou, ktorá spája aktívny pohyb, šport a deti. 

„Zoberte svoje ratolesti a príďte si spolu s Nasťou v piatok poobede zašportovať. Dozviete sa užitočné informácie, prečo je dôležité trénovať imunitu detí. V rámci programu sa budete môcť zapojiť aj do súťaže a vyhrať pekné ceny. Všetci ste srdečne vítaní,“ pozýva Martin Turčan, 2. zástupca primátora Banskej Bystrice.

Ďalšie informácie získate aj na www.imunitnytrening.sk a emsbb.sk

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
Sex v tehotenstve
16.08.2017   0
Všetkých nastávajúcich rodičov trápi otázka, či sa môžu milovať, a ak áno, tak dokedy je to vhodné, či neublížia stykom svojmu dieťatku...
Cukrovka v tehotenstve
14.08.2017   0
Kedy je vyššia pravdepodobnosť, že sa rozvinie? Ako sa zisťuje? Prinášame rozhovor s diabetologičkou.
babetko
Quinoa a jogurt z bobuľovín (od 10. mesiacov)
19.08.2017   3
Vedeli ste, že quinoa obsahuje 2x viac vlákniny ako väčšina oblilnín? Vyskúšajte túto ovocnú kašu.
Prečo plače
18.08.2017   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
Prvé dni nie sú ako z knihy o deťoch
17.08.2017   6
Myslela som, že som dokonale pripravená. Mala som predsa múdre knižky. „Deti neplačú bez dôvodu. Buď sú hladné, potrebujú prebaliť, pomazliť alebo sa nudia.“ Alebo „Bábätko spí minimálne 16 hodín denne.“ Špeciálne túto vetu zrejme Adelka zle pochopila.
detske choroby
Juvenilná idiopatická artritída
19.08.2017   0
Je vyliečiteľná? Dostane sa moje dieťa z toho? Aké môže mať choroba následky?
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Leukémia (rakovina krvi)
17.08.2017   0
Leukémia patrí v našej krajine k najčastejšiemu zhubnému ochoreniu detského veku. Tvorí asi 35 percent všetkých nádorových ochorení u detí. Aké sú varovné signály a možné príznaky?
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.