Kde hľadať diktáty

Mária Kopčíková 3

Pamätáte si na svoje písanie diktátov? Mali ste ich radi, či naopak z duše neznášali?

Niektorí rodičia diktáty považujú za zbytočné týranie detí. Druhý pohľad na vec je v rovine trénovania, precvičovania preberaného učiva. Osobne sa skôr prikláňam k tomuto druhému pohľadu a myslím, že nie je na škodu, keď občas s deťmi precvičíme to, o čom sa v škole aktuálne učia.

Shutterstock

„Cieľom diktátov na hodinách slovenčiny je zhrnutie, utvrdzovanie a preverovanie pravopisných javov.  Známka z diktátu by nemala podstatne ovplyvňovať celkové hodnotenie dieťaťa z predmetu. V našej spoločnosti sa pravopisu tradične prikladá veľká dôležitosť,  jeho neznalosť sa posudzuje ako nevzdelanosť. Jeho precvičovaniu by sme preto mali venovať náležitú pozornosť.“ Toľko hovorí metodická príručka pre začínajúcich pedagógov.

Vzory diktátov pre základné školy

Metodiku diktátov, ich význam z pohľadu pedagógov, ich ciele a štruktúru, ako aj vzory diktátov pre 5. – 7. ročník ZŠ nájdete tu.

Prípadne si diktáty môžete stiahnuť aj ako „apku“ do mobilu 🙂

Tak veľa zdaru … by, aby, keby, bylina ….

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Komentáre k článku

Pridaj komentár