ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Škola 21. storočia

Žijeme v matrixe. A nemusí to byť zlé.

eva/ redakcia

Nie ja, učiteľ, som ten, ktorý odhadne, ako ťažké úlohy žiak potrebuje, ale vyhodnotí to program. Software mu ponúka úlohy, ktoré zvádne a ktoré sú pre neho užitočné.

čítaj viac...viac...

14.12.2016

Školáci a domáce úlohy? Radšej nech si upracú izbu - ale každý deň

Saša/redakcia

Domáce práce či návšteva múzea pomôžu vzdelaniu vášho potomka viac, ako domáce úlohy. Tie vám dokážu akurát tak pokaziť večer. Každý večer.

čítaj viac...viac...

04.09.2016

Čo povedia deti svojej učiteľke

Saša/redakcia

Učiteľka chcela bližšie spoznať deti vo svojej triede. Požiadala ich, aby na lístok napísali, čo by mala o nich vedieť. Odpovede ju ohromili.

čítaj viac...viac...

10.06.2016

Nikto nám nepovedal, ako vzdelávať deti cudzincov

Alexandra Húsková

Na Slovensku žije vyše 85 tisíc cudzincov. Základné školy navštevuje približne 1500 detí a ďalších 500 detí je na stredných školách. Naše školstvo rozmanitosť detí nereflektuje, hoci menšiny tvoria 20 % populácie. Sú tu a bude ich čoraz viac.

čítaj viac...viac...

11.06.2015

Učíme nesprávnu matematiku, nesprávnym spôsobom, z nesprávnych kníh

eva/ redakcia

Matematika by nemala byť o výsledku cez naučený postup. Dnes sa deti ešte stále učia len mechanickým postupom, počúvaniu povelov, a len málo premýšľaniu a hladaniu princípov. Odpovede majú vznikať v dialógu.

čítaj viac...viac...

07.06.2015

Nová Didaktika matematiky

redakcia

Odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe, s. r. o., prináša učiteľom pomôcku – knihu Didaktika matematiky I. od britských autorov Anne a Len Frobisherovcov, ktorí v ňom zhrnuli svoje celoživotné skúsenosti z vyučovania detí i učiteľov.

čítaj viac...viac...

13.04.2015

„Aj tak mi to bude nanič!” - najčastejšia veta v škole

redakcia

Nie pytagorova veta, ale veta totálnej demotivácie je najčastejšie skloňovanou v školských laviciach. Mladí učitelia sa to rozhodli zmeniť. Autorka projektu Prečo Škola? Veronika Pavlíková-Klindová o ňom prezradí viac.

čítaj viac...viac...

12.04.2015

Projekt: Prečo škola?

ts

Projekt, v ktorom sa mladí učitelia rozhodli zmeniť demotiváciu detí. Cieľom je ukázať žiakom vo veku od 10 do 15 rokov, že vzdelanie má zmysel. Tí školu vnímajú ako nepríjemnú povinosť a učiteľa ako najväčšieho nepriateľa. Nemusí to tak byť!

čítaj viac...viac...

09.12.2014

Riaditeľ školy – statočný plavec v kalných vodách

redakcia

Boli hodení do kalnej, temnej vody predpisov, nariadení a povinností a nútení plávať v nej. No nie rekreačne, pomaly a pokojne, ale vrcholovo, na výkon a čas. Ich pozícia je nebezpečná a nezávideniahodná. Vlastnosť, ktorá ich azda najlepšie vystihuje je statočnosť. Reč je o riaditeľoch škôl. Riaditeľoch, ktorí udávajú smer...

čítaj viac...viac...

29.10.2014

Comenia Script v slovenských školách

eva/ redakcia

Na Slovensku bolo zaškolených takmer 100 učiteľov, ktorí učia alebo plánujú učiť písať deti Comenia Scriptom. Garantom tohoto "nového písma" na Slovensku je Andrea Cinegová, učiteľka prvého studňa CZŠ Narnia v Bratislave. Jej odpovede by vás mohli zaujímať.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia