ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Poruchy učenia a pozornosti

14.03.2017

Keď ADHD v skutočnosti ADHD nie je

Mária Kopčíková

Symptómy, ktoré sa spájajú s ADHD môžu byť tiež súčasťou prejavov iného ochorenia, inej príčiny problému.

čítaj viac...viac...

30.04.2015

Čo tolerovať a ako hodnotiť žiakov s nejakým dys ...

Mária Kopčíková

Väčšina odborníkov – špeciálnych pedagógov sa vyjadrí v duchu, že každé dieťa je individuálne a nejestvuje jednoznačný návod, ako na to. Je to pravda, pretože deti môžu mať problémy v rôznych oblastiach. Tie treba špecifikovať, pomenovať a úpravy na vyučovaní, ako aj hodnotenie žiaka vztiahnuť k nim.

čítaj viac...viac...

19.03.2015

Viete, ako naučiť dieťa správne sa orientovať v priestore?

Raabe

Ako to vyzerá, keď sa dieťa neorientuje v priestore? Dieťa má problém v orientácii ako takej. Nevie sa orientovať v pracovnom liste, nerozumie pojmom hore, dole, nad, pod a pod. Toto môže naznačovať problémy pri začiatku školskej dochádzky - dieťa sa bude ťažko učiť čítať, písať i počítať.

čítaj viac...viac...

10.02.2015

Hry na podporu pozornosti

Raabe

Hra je pre deti prirodzená činnosť a pre deti s poruchami pozornosti je dôležité, aby pracovali čo najprirodzenejšie a v uvoľnenej atmosfére. Každá hra má mať stanovený cieľ, čo ňou chceme dosiahnuť. Ešte pred jej hraním si premyslite, čo je vlastne vašim cieľom, prečo sa s deťmi chcete hrať práve túto hru. Potom ju treba mať...

čítaj viac...viac...

09.02.2015

Pomôžte deťom s poruchami pozornosti

Raabe

ADD a ADHD nie sú dôsledkami nesprávnej výchovy. Je to problém, ktorý ovplyvňuje vaše dieťa a môže mať biologickú príčinu. Nesprávne vedenie pri liečbe alebo neliečenie môže mať v ďalšom živote dieťaťa vážne následky. A pritom, niekedy stačí tak málo: vedieť, v ktorých smeroch podporovať dieťa.

čítaj viac...viac...

10.09.2015

15 tipov pre deti s poruchami pozornosti

Mária Kopčíková

Kvalita pozornosti u nás všetkých, nielen u detí, je závislá na koordinácii mnohých častí mozgu. Toto je dôvod, prečo je pozornosť ľahko zraniteľná a citlivá na najrôznejšie záťažové vplyvy – ruchy z okolia, únava, stres, choroby. Ako pomôcť dieťaťu s poruchami pozornosti?

čítaj viac...viac...

27.11.2014

Dysortografia – keď nie je dieťa s pravopisom kamarát

Raabe

Žiačika - dysortografika ľahko objaví učiteľka základnej školy, pretože dieťa sa odlišuje od svojich rovesníkov hneď vo viacerých smeroch: nechuťou k písaniu poznámok, diktátov, v diktátoch robí veľký počet chýb, chyby robí v odpise textu z tabule či učebnice ...

čítaj viac...viac...

18.11.2014

Dyskalkúlia – ako zvládnuť matematiku?

Raabe

Existuje veľmi veľa typov dyskalkúlie, stále ale platí, že chápanie aritmetiky si vyžaduje schopnosť porozumieť jazyku, slovám, ktoré používame na vysvetlenie úlohy. Preto môže byť dyskalkúlia spojená aj s problémami s čítaním a porozumením čítaného textu. Ako pracovať s dyskalkúliou?

čítaj viac...viac...

11.11.2014

Dyslexia – problémy s čítaním

Raabe

Okolie dieťaťa by malo mať vždy na pamäti, že dieťa so špecifickou vývinovou poruchou čítania musí vynaložiť oveľa viac námahy na osvojenie čítania, ako od neho rodičia aj učitelia očakávajú. Ako pracovať s dieťatom - dyslektikom?

čítaj viac...viac...

04.11.2014

Dysgrafia – aby písmenká poslúchali

Raabe

Dysgrafia - problémy s písaním. Za chyby písania považujeme všetko, čo znižuje čitateľnosť, teda: silné písmo, husté a natlačené písmo, roztiahnuté písmo, nedbanie na riadkovanie, skomolené písmo, zrkadlové písmo — hlavne u ľavákov. Ako deťom pomôcť?

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia