Detské hry pre tablety a smartfóny | IT deti | Pred/Školák | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
Pred/ŠkolákIT deti

Detské hry pre tablety a smartfóny

 Zuzana Zúbeková   12.10.2013   3

Aj vaše deti stále drankajú, aby ste im požičali tablet alebo smartfón, aby sa mohli zahrať? Ak  ešte nemáte stiahnuté žiadne hry, alebo sa deťom už niektoré zunovali, ponúkame vám zopár tipov na jednoduché a nenáročné hry.

PEXESO PRE DETI: OVOCIE

Vek: od 2 rokov

Typ hry: hlavolam

Cena: zdarma

Popis hry: Hra má 3 úrovne obtiažnosti. Jej cieľom je nájsť dva rovnaké páry ovocia alebo zeleniny.

Plnofarebná grafika upúta a zároveň udrží pozornosť detí. Pridanou hodnotou je aj to, že obrázky ovocia a zeleniny majú „skutočné“ a vždy usmievavé tváričky. Deti si pri tejto hre trénujú najmä pamäť, trpezlivosť a koncentráciu. 

ANGRY BIRDS

Vek: od 4 rokov

Typ hry: logická

Cena: zdarma

Popis hry: Aplikácia má množstvo levelov, v ktorých deti vystreľujú z praku „nahnevané vtáky“ a ničia tak konštrukcie a hradby zelených prasiatok. Postupne sa v leveloch okrem „klasického“ červeného vtáka (ktorý sa vyskytuje v hre už od začiatku) zobrazujú aj ďalšie s rôznymi zvláštnymi schopnosťami: vtáky, ktoré sa vedia roztrojť, bombardovať, explodovať, nafúknuť do veľkých rozmerov a pod.

Hra rozvíja logické myslenie, deti musia uvažovať, ako skoordinovať ruku s okom, aby určili „správnu“ vzdialenosť k prekážkam. Pozitívom tejto hry je, že aj napriek tomu, že sa v hre „ničia“ prasiatka, nevyskytuje sa tu nič negatívne - žiadna krv, zbrane, nože a pod.

BUNNY SKATER

Vek: od 5 rokov

Typ hry: akčná

Cena: zdarma

Popis hry: Hra má viac ako 70 levelov. Zajac na skateboarde prechádza tromi svetmi – lesom, púšťou a zimnou krajinou. Na svojej ceste musí zdolávať rôzne prekážky, či už preskakovať veľké kamene, vyskakovať na lavičky a pod. Cieľom hry je pozbierať čo najviac mrkiev a dosiahnuť najvyšší počet bodov. 

Na ovládanie hry dieťa zapája obidve ruky a musí vedieť skoordinovať rýchlosť a pohyb zajac. 


Ako inštalovať aplikácie

Ak ste žiadne hry ešte neinštalovali, máme pre vás užitočný link na nášho partnera mojandroid.sk .  

Čítajte, alebo si jedhoducho len pustite inštruktážne video.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
vladinko0 napísané 04.04.2016 15:15

Veľmi dobrá hra a zadarmo: www.filipko.me.ht

Je možnéto inštalovať na notebook, aj do Androidu, teda mobily a tablety.

Oksi napísané 21.07.2015 15:29

Nedávno kúpil dieťa mobilne telefony BlackBerry Z3. semilton.sk/mobile-devices/mobiles/ aké hry možno nainštalovať na tomto telefóne?

Martina napísané 07.07.2015 13:35

Ahojte, ja som spravila tiež hru na android pre malinké deti s vajíčkami plnými prekvapení. Volá sa mEGGies a je úplne zdarma. Mojej dvojročnej dcérke sa veľmi páči, tak dúfam, že aj Vašim detičkám sa bude. Hráme to tak, že mi malá povie aká je to farba a potom pomenuje hračku alebo zvieratko, ktoré je vnútri.

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.catncow.meggies

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
Si emancipovaná? Chyba!
21.09.2017   0
Gúľať pred sebou pneumatiky na vymenenie za zimné, pritom vliecť autosedačku a okrikovať chodiace dieťa - to je emancipácia?
Aj vaše batoľa vás už udrelo?
20.09.2017   0
Svet ročného dieťaťa je denno-denne o tom, že sa stretáva s novými situáciami. Úder môže byť vyjadrenie frustrácie dieťaťa, napr. z toho, že sa mu nedarí.
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?