ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 18.08.2017 | meniny má Elena/Helena  
Pred/ŠkolákIT deti

4 mobilné aplikácie nielen pre rodičov

 Filip Schwarz   16.05.2017   1

V dnešnej dobe si už málokto dokáže predstaviť život bez smartfónu.

Množstvo aplikácií, ktoré sú momentálne v ponuke sa niekedy zdá byť bezhraničné, pričom nám veľa z nich dokáže uľahčiť či spríjemniť dennodenné aktivity.

Často sú zdrojom informácií a rád, ktoré by sme inak museli pracne dohľadávať.

Shutterstock

 

Rodičia malých detí nie sú v tomto prípade žiadnou výnimkou, a preto sme pre vás pripravili krátky zoznam aplikácií, ktoré by mal smartfón každého rodiča obsahovať.

 

Happy Baby

Táto aplikácia je vašim denníkom počas tehotenstva aj po pôrode. Má dve nastavenia, kde si môže mamička počas tehotenstva kontrolovať váhu, plánovať návštevy u doktora alebo zapisovať otázky, ktoré sa chce spýtať gynekológa.

Takisto vám pomôže lepšie určiť dátum pôrodu a poskytuje bližšie informácie k jednotlivým štádiám vývoja ešte nenarodeného bábätka.

V druhom nastavení, teda po pôrode, možno načasovať čas kojenia, spánku či výmeny plienky. Aplikácia je dostupná pre Android, iOS a Windows Phone a je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Baby Monitor & Alarm 

Jedna z najpopulárnejších aplikácií pre rodičov. Funguje ako elektronická pestúnka. Stačí nechať telefón so zapnutou aplikáciou v detskej izbe. Prostredníctvom nastaveného nahrávania možno kontrolovať, čo sa v detskej izbe počas vašej neprítomnosti deje.

Do aplikácie je možné nahrať váš hlas, obľúbenú uspávanku a iné upokojujúce melódie, ktoré sa aktivujú, keď sa dieťa zobudí. Aplikácia možno kúpiť appStore a Google Play a stojí 3 eurá. Viac informácií nájdete tu.

ShopAlike

Každý, kto má dieťa dobre vie, že najdrahšou položkou je vždy čas a jedna z časovo najnáročnejších aktivít je nakupovanie. A to najmä, pokiaľ máme malé dieťa.

ShopAlike je obchodným agregátorom stoviek obchodov, ponúkajúcich produkty pre bábätká aj staršie deti, vďaka čomu možno nakupovať rýchlo a efektívne. V sekcii pre deti nájdete širokú ponuku oblečenia, kozmetiky a hračiek v rámci jednoduchého nákupného systému.

Vďaka filtrovanému vyhľadávaniu môžete porovnávať produkty podľa ich vzhľadu, veľkosti či ceny aj počas prechádzky s vaším dieťaťom. Aplikácia je dostupná na iPhone aj Android a je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Today’s Parent

S aplikáciou Today’s Parent možno na základe veku vášho dieťaťa, ktoré do do aplikácie zadáte, vygenerovať vlastný feed so zaujímavými odporúčaniami k výchove či stravovaniu. S aplikáciou môžete zaznamenávať informácie o viacerých deťoch naraz.

Obsahuje digitálny foto album, kde môžete vkladať fotografie a videá vašich detí, môžete si zaznamenávať časy kojenia či spánok. V aplikácií dokonca nájdete generátor mien ako aj videá s kuchárskymi receptami a návodmi na starostlivosť o dieťa. Viac informácií nájdete tu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku
Dana Pokorná napísané 16.05.2017 14:29

Ďakujem za skvelý článok, hneď som si stiahla všetky 4 aplikácie do nového mobilu Huawei, už sa teším, keď ich použijem. smile)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised





tehotenstvo
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
Sex v tehotenstve
16.08.2017   0
Všetkých nastávajúcich rodičov trápi otázka, či sa môžu milovať, a ak áno, tak dokedy je to vhodné, či neublížia stykom svojmu dieťatku...
Cukrovka v tehotenstve
14.08.2017   0
Kedy je vyššia pravdepodobnosť, že sa rozvinie? Ako sa zisťuje? Prinášame rozhovor s diabetologičkou.
babetko
Prečo plače
18.08.2017   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
Prvé dni nie sú ako z knihy o deťoch
17.08.2017   6
Myslela som, že som dokonale pripravená. Mala som predsa múdre knižky. „Deti neplačú bez dôvodu. Buď sú hladné, potrebujú prebaliť, pomazliť alebo sa nudia.“ Alebo „Bábätko spí minimálne 16 hodín denne.“ Špeciálne túto vetu zrejme Adelka zle pochopila.
Aby dieťa v škôlke neplakalo...
17.08.2017   27
Matky všeobecne veľmi ťažko znášajú situácie, keď dieťa plače a ony nemôžu nijako plač utíšiť. Nejedna z nás ráno odchádzala zo škôlky so slzami v očiach a výčitkami svedomia.
detske choroby
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Leukémia (rakovina krvi)
17.08.2017   0
Leukémia patrí v našej krajine k najčastejšiemu zhubnému ochoreniu detského veku. Tvorí asi 35 percent všetkých nádorových ochorení u detí. Aké sú varovné signály a možné príznaky?
Interakciu liekov zistíme cez aplikáciu
16.08.2017   0
Slovenská lekárnická komora spustila na Slovensku prvú aplikáciu, umožňujúcu rýchle a zrozumiteľné vyhodnotenie rizika užívanej kombinácie liekov.
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.