Kam sa vybrať na výlet ešte v júli? | Prázdniny, víkendy, dovolenky | Keď je voľno | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
štvrtok 21.09.2017 | meniny má Matúš  
Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Kam sa vybrať na výlet ešte v júli?

 Andrea Biela   17.07.2017   0

Leto je v plnom prúde a vy rozmýšľate, kam sa s deťmi vybrať na výlet, čo si pozrieť na Slovensku? Nech sa páči, niekoľko inšpirácií.

Shutterstock

 

Cechové hody kremnické – 21. 7. 2017

Do Kremnice si môžete zájsť na 27. ročník tradičného jarmoku známeho pod menom Cechové hody kremnické.

Popri predaji remeselných predmetov sa môžete tešiť na divadelné predstavenie Martinko Klingáč, koncert Kristíny, Družiny a Majerovcov, hudobno - tanečnú sekciu Spomienky regrúta, folklórny súbor Podhradie z Turca alebo veľkolepú záverečnú after party.

Viac info tu.

Boje na Hrone, Starý Tekov – 29. 7. 2017

Priaznivci zinscenovaných bojov môžu koncom júla zamieriť do obce Starý Tekov v okrese Levice, kde bude miestny amfiteáter hostiť 12. ročník Bojov na Hrone - Tekov. Následne bude priestor na muziku, ktorú so sebou prinesú kapely IMT Smile, Horkýže Slíže, Konflikt a Ine Kafe.

Pre viac info klik sem.

Zdroj: múzeum praveku

 

Nočné prehliadky v Múzeu praveku

Tajomné nočné prehliadky originálneho pravekého areálu bojnických neandertálcov. Múzeum praveku Slovenska sa nachádza v areáli Prepoštskej jaskyne priamo v srdci mesta Bojnice. Vďaka významnému nálezisku sú Bojnice označované za prakolísku obyvateľov Slovenska.

Nočné prehliadky sa konajú pri magickom svetle horiacich fakieľ, ktoré dodávajú hodinovej prechádzke po stopách neandertálcov ten pravý zážitok. Putovaním možno natrafíte aj na záhadne poletujúce netopiere, ktoré tu žijú od pradávnych čias.

Počas prázdnin sa nočná prehliadka s horiacimi fakľami koná za nedaždivého počasia denne o 21:00.

Viac info nájdete tu.

Zdroj: tatranskakometa.sk

 

Leto s Kométou

Tatranská električka Kométa je už viac ako 100 rokov súčasťou Vysokých Tatier. Po zásahu bleskom zostala v roku 2011 nepojazdná. Po roku náročných opráv Kométa 9. augusta 2013 opäť vyrazila na trať v plnej kráse a sile pripravená robiť radosť všetkým návštevníkom Tatier.

Romantickú jazdu historickou tatranskou električkou Kométa si budete môcť počas letnej sezóny užiť na tratiach tatranských elektrických železníc. Zviezť sa ňou môžete každú druhú nedeľu (30.7., 13.8., 27.8., 1.9.). C

estovné lístky predáva sprievodca na nástupišti pri električke, vo výnimočných prípadoch so súhlasom personálu aj v historickej súprave.

O kométe sa viac dozviete tu.

Zdroj: rodeomuran.sk

 

Ródeo Muráň – 21. – 22. 7. 2017

Jubilejné 25. narodeniny oslavuje jazdecko - hudobné podujatie Ródeo Muráň, ktoré sa koná v NP Muránska planina. Okrem pestrých ródeo súťaží vás do nálady dostanú koncerty skupín a interpretov ako Michal Tučný Revival, Gladiator, Horkýže Slíže, Palo Hammel, Heľenine oči a Kandráčovci.

Každý deň sa navyše ukončí vo veľkom štýle formou Oldies party a Country bálu.

Viac o podujatí.

Harry Potter na Modrom Kameni – 22. 7. 2017

V júli ubehlo 20 rokov, odkedy svetlo sveta uzrela prvá kniha s názvom Harry Potter a Kameň mudrcov. Práve to inšpirovalo organizátorov k téme nočných prechádzok.

Podujatie sa začína o 17:00 divadelným predstavením na motívy Harryho Pottera. Animácie budú prebiehať na rôznych miestach areálu hradu a kaštieľa. Stretneme slávne a najdôležitejšie postavy z Harryho Pottera a to Harryho, Rona, Hermionu, Hagrida a Lorda Voldemorta. V rámci divadla vás čaká aj mnoho kúziel a prekvapení.

Na nádvorí hradu sa tiež o 17:00 hod. začne čarodejnícko – šermiarska zábava skupiny Ricasso zo Zvolena, s ktorou si budete môcť vyskúšať aj rôzne dobové hry.

Chcete vedieť viac?

Zdroj: hradlubovna.sk

 

Mierové stretnutie kráľov – 28. – 30. 7. 2017

Podpísanie mierovej dohody znamenalo začiatok rokovaní o pôžičke, ktorá 8. novembra 1412 vošla do dejín Uhorska ako tzv. „poľský záloh“. Žigmund Luxemburský dal výmenou za 37 000 kôp pražských grošov do zálohy Poľsku 13 spišských miest, Starú Ľubovňu, Podolínec a Hniezdne.

Ako pripomienku na tieto udalosti prechováva Ľubovnianske múzeum vo svojich expozíciách faksimile (kópiu) zálohovej listiny.

Viac o Mierovom stretnutí.

Zdroj: nitrianskyhrad.sk

 

Sokoliar Tomáš na Nitrianskom hrade

Nitriansky hrad a sokoliar Tomáš prinášajú na Nitriansky hrad od apríla do októbra dravé vtáky. Dravce sa predvedú v atraktívnom prostredí hradného opevnenia. Zanietený mladý sokoliar o dravých vtákoch okrem toho aj pútavo porozpráva. Dozviete sa tak viac o spôsobe ich života a lovu.

Deti si budú môcť dravce pohladkať, odfotiť sa s nimi, privolať si na ruku sokola či sovu a tí odvážnejší si dokonca na rukavici budú môcť podržať obrovskú orlicu až s trojmetrovým rozpätím krídiel.

Viac tu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Si emancipovaná? Chyba!
21.09.2017   0
Gúľať pred sebou pneumatiky na vymenenie za zimné, pritom vliecť autosedačku a okrikovať chodiace dieťa - to je emancipácia?
Aj vaše batoľa vás už udrelo?
20.09.2017   0
Svet ročného dieťaťa je denno-denne o tom, že sa stretáva s novými situáciami. Úder môže byť vyjadrenie frustrácie dieťaťa, napr. z toho, že sa mu nedarí.
Tekvicové smoothie (od 8 mesiacov)
19.09.2017   0
Tekvica môže byť jedna z prvých druhov zeleniny, ktorú ochutná vaše bábätko. Podávať ju môžete aj ako chutné smoothie.
detske choroby
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   23
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
Gastroenterológ radí
19.09.2017   0
Môže mať dieťatko alergiu na kozie mlieko? Stravujem svoje dieťa dostatočne, nemá málo mlieka? Na tieto a aj iné otázky odpovedá detská gastroenterologička MUDr. Mária Krajčírová, PhD.
Nie je soplík, ako soplík
15.09.2017   0
50% pacientov u pediatrov v tomto období sú „soplíky“, ktoré v zásade riešiť netreba. Rodičia často chápu soplíky ako problém, ktorý chcú „riešiť“, odstraňovať, dieťa ich zbavovať.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?