inzercia

28.02.2013verzia pre tlač


Program na jarné prázdniny

Autor: Mária Kopčíková

Séria týždňov jarných prázdnin už začala a niektorí rodičia ešte stále váhajú, čo s týmto časom. Kto nemá babičku a kamarátov, ktorí by deti postrážili, možno rozmýšľa o dennom tábore. Iní zase špekulujú, či sa oplatí vybehnúť na hory a postaviť malých drobcov na lyže.

Hory, lyže

Ak patríte k posledne zmienenej skupine, tak možno uvítate informácie a skúsenosti rodičov na túto tému.

Pre malých aj väčších lyžiarov sú pripravené lyžiarske či snowbordové možnosti, veľa stredísk na Slovensku láka nejakým programom aj na jarné prázdniny (škoda len, že troška neupravia aj ceny prázdninových permanentiek na vleky, o rodinných lístkoch ani nehovorím ...)

Lyžiarske škôlky/školy sú fajn, pokiaľ máte naozaj doma úplného lyžiara začiatočníka a sami si netrúfate na jeho vyučovanie v oblasti spúšťania sa po kopci na carvingoch... Ceny sa pohybujú od 15 EUR/hodina - 50 EUR/deň.

Ak sa vyberiete na lyžovačku, možno sa vám bude páčiť napr. Ski centrum Kordíky. Alebo niektoré iné naše lyžiarske stredisko

Po celodennej lyžovačke si viacerí radi doprajú pár dĺžok v bazéne alebo návštevu fitness.

Denný alebo pobytový tábor

Pokiaľ uvažujete o dennom tábore, ich prehľad, termíny a ceny nájdete napr. na stránke tabory.sk, alebo stačí, keď si heslo jarný denný tábor zadáte to vyhľadávača a isto získate nejaké tipy, ktoré oslovia vás i vaše deti. Je to však záležitosť celkom finančne náročná, cena sa pohybujú od 40 EUR v CVČ, až po 120/150 EUR pri pobyte cez cestovné kancelárie.

Výlety do zimnej prírody

Ja osobne zimu veľmi nemusím a keď sa mám pobaliť na výlet do zimnej prírody, tak to vždy robím tak trochu cez zaťaté zuby. No za tú detskú radosť to zvyčajne stojí :-)

Miesta, kam chodievate bežne v lete, vyzerajú v zime - zasnežené - úplne inak. Niečo sa vám stratí z dohľadu, niektoré zákutia kríkov, či stromov, iné naopak vyniknú na tej snehobielej prikrývke. Treba sa len dobre obliecť, zobrať náhradné ponožky, niekoľko párov rukavíc, termosku s čajom a tradá.

Vonku na snehu sa môžete aj zahrať a dostatočne sa vyblázniť pri úplne jednoduchých a finančne nenáročných aktivitách.

Z našich tipov pre vás vyberáme niekoľko inšpiratívnych:

Tipy, kam na jarné prázdniny, už frčia aj na našom fóre. A tiež aj skúsenosti našich čitateľov s lyžovačkovými destináciami.

Pri cestách buďte opatrní, niekoľko tipov na cesty od našej kolegyne Jarky.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

Karolína napísané 12.12.2012 20:51 answer email

Rodiče, nic se nestrachujte o Vaše děti se dobře postaráme... Atraktivní program, kvalitní ubytování a zkušení instruktoři! Více na www.vratna.net/newzima/index.php

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia