Skrátený pracovný čas pre matky a týždeň dovolenky navyše | Kariéra | Kariéra | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
sobota 23.09.2017 | meniny má Zdenka  
KariéraKariéra

Skrátený pracovný čas pre matky a týždeň dovolenky navyše

 Saša/redakcia   06.10.2016   1

Základom úspešnej firmy by mali byť spokojní zamestnanci. Aj na slovensku sú firmy, ktoré sa snažia byť férovými zamestnávateľmi a vychádzajú v ústrety aj matkám s malými deťmi.

 

Aj ja som Lidl, tak znie hlavné heslo novo definovanej zamestnávateľskej značky obchodného reťazca. Svoj vlastný imidž zamestnávateľa sa vedenie Lidlu rozhodlo  prezentovať práve prostredníctvom svojich ľudí.

Novými tvárami na bilbordoch tak nie sú modely a modelky z agentúr, ale bežní, radoví zamestnanci spoločnosti.

Zuzka (31): "Nepracujem v potravinách, pracujem v Lidli," hovorí mladá žena, ktorá pracuje v Lidli na pozícii pokladníčky od roku 2010. Vie si predstaviť, že sa kariérne v Lidli posunie aj ďalej. Má 1,5 ročnú dcéru.

"Vychádzajú mi v ústrety, zmeny si dohodnem podľa potreby. Čas strávený s dcérou, si tak môžem prispôsobiť," priblížila nám svoje výhody Zuzka, ktorá je momentálne jedna z tvári spoločnosti a môžete ju vidieť v bilbordovej kampani.

Za zmienku stojí fakt, že zo 124 vedúcich predajní, je 60 percent žien. 

"Mamičky, ktoré sa k nám vracajú po materskej, či rodičovskej dovolenke naspäť, si môžu vybrať, či budú pracovať na kratší pracovný úväzok 20, 25, 30 alebo 35-hodinový. Mamičky si môžu upraviť pracovnú dobu tak, aby si mohli vyzdvihnúť deti zo škôlky," hovorí Ivana Braunsteinerová, HR manažérka spoločnosti Lidl.

Naopak zase zamestnanci školopovinných detí sú uprednostňovaní v čerpaní dovolenky počas školských prázdnin. Záujem o prácu v Lidli majú podľa Ivany Braunsteinerovej, najrôznejšie vekové skupiny. Slobodní ľudia, ako aj matky s deťmi.

"Nekladieme otázky ohľadom počtu detí pri pohovoroch, nie je to dôležité. Počas môjho pôsobenia vo firme, som nepocítila žiadnu diskrimináciu kvôli tomu, že mám dieťa. V našej firme prevažuje počet žien nad mužmi," uviedla I. Braunsteinerová.

Lidl dáva svojim zamestnancom týždeň dovolenky navyše, ako aj rôzne benefity vo forme poukážok a finančných odmien. Pre deti zamestnancov organizuje Lidl letný tábor, ktorý je plne hradený spoločnosťou.

 

Vyššie mzdy

Zamestnanci predajní a skladov v rámci logistických centier sa od októbra tešia z plošného zvýšenia miezd v priemere o dvadsať percent. Toto mimoriadne opatrenie sa týka viac ako 90 % všetkých zamestnancov Lidla na Slovensku.

Lidl patril už pred týmto zvýšením medzi najlepšie platiace firmy v odvetví. Podľa portálu platy.sk predstavuje priemerná mzda v maloobchode na pozícii predavač/ka – pokladník/čka 526 €, priemerná mzda v Lidli na tejto pozícii je odteraz o takmer 40 % vyššia.

Nové pracovné miesta

"Len v tomto roku sme vytvorili približne 250 nových pozícii na všetkých úrovniach našej spoločnosti a vo všetkých regiónoch na Slovensku. Pracovné ponuky máme pripravené pre všetky kategórie uchádzačov, vrátane čerstvých absolventov,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika. 

Vo svojich 124 predajniach, dvoch logistických centrách a centrále zamestnáva viac ako 3800 ľudí. Pre vysokoškolských študentov a čerstvých absolventov majú pripravené programy „Studentship“ a „Lidlship“. Ich cieľom je zapojiť študentov a absolventov vysokých škôl do fungovania medzinárodnej spoločnosti.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
Lenka napísané 19.05.2017 19:37

Keď mamičky vypdnú z prace to sa týka aj chorých, tak ich niekto musí zastupovať, a vykonať tu pracu za nich.

Moc nechcú zamestnávatelia prijímať brigadnikov-tých treba zaučiť, su tam nejaké vzťahy.

Preto sú neatraktívny.Majú pravo na to ale majú pravo aj tí druhí.

Je jasné že malé dieťa je chorľavé v kolektíve a keď je preč od matky.

Neda sa to vyriešiť k spokojnosti všetkých

Osobne sme mali napr. takú pracu,ktorá nebola nutna na neustaly zastup.

Komu vyhoviet?.Riešia sa mamičky a potom starí.

Ostatní?Tí to musia zabezpečiť-a ďalej?Oni nebudu mocť .......atď

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Hráme sa s gaštanmi
23.09.2017   0
Ak na prechádzke jesenným parkom nazbierate s deťmi gaštany, okrem vyrábania figúrok ich môžete využiť ako dekoráciu a poslúžia aj pre deti na hranie.
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?