Jazykové kurzy zdarma

Lenka Tinková 0

Kto povedal, že s deťmi končí kariéra je zrejme príliš lenivý. Čím menej času na seba máme tým efektívnejšie sa ho snažíme využívať. Vďaka internetu dnes nie je problém doučiť sa ďalší cudzí jazyk či študovať na Oxforde. A navyše s pre matky lákavou nálepkou Zdarma. Ponúkame vám pár tipov ako na to.

Žiaľ vody slovenského internetu sú príliš malé. Preto ak sa chceme ďalej dovzdelať je najideálnejšie ovládať aspoň základy angličtiny. Ak ste na ňu posledné roky kašlali, je čas ju oprášiť. Vďaka nej sa vám otvorí svet, ktorý vám môže ušetriť nielen čas, ale hlavne peniaze.

Nikdy nie je neskoro začať sa učiť cudzie jazyky

Niektoré z nás s každým novým potomkom škrtajú z imaginárneho zoznamu veci, ktoré už nestihnú.  Iné si ho pripíšu na zoznam „dôchodcovský“ teda „k čomu sa vrátiť keď deti vyrastú“. Oba extrémy nás oberajú o príjemný pocit sebarealizácie. ä

Koľko z nás si už povzdychlo, že sa kedysi túžili naučiť po francúzsky či oprášiť zabudnutú nemčinu? Dá sa to aj bez toho, aby ste teraz nutne zháňali opatrovateľku (zbytočné vyhadzovanie peňazí) alebo otravovali babičky (možno mali tiež svoj „dôchodcovský“ zoznam, na ktorom chcú teraz pracovať). Cudzí jazyk sa môžete učiť aj doma, rýchlo, hravo a zdarma. Stačí večer vynechať „kvalitné“ spravodajstvo či „duchaplné“ seriály a urobiť niečo pre seba.

Jedným z najjednoduchších a momentálne najobľúbenejších stránok je Duolingo. Učíte sa vlastne dva jazyky súčasne. Jednak cibríte angličtinu, v ktorej sa učíte a ďalší jazyk,ktorý sa chcete naučiť. Duolingo má na výber: nemčinu, francúzštinu, portugalštinu, španielčinu a taliančinu. Stačí sa zaregistrovať a môžete začať. Netreba na to ani výbornú znalosť angličtiny. Učíte sa aj vďaka obrázkom či píš čo počuješ. Postupne prechádzate jedným levelom za druhým a zbierate body. Ak ste súťaživé tipy napríklad v Duolingu sa môžete pretekať s kamarátkou, ktorá stíha prechádzať levely rýchlejšie.

S každým úspechom sa môžete pochváliť na Facebooku. Duolingo chápe aj nás príliš zaneprázdnené matky či našu slabú výdrž. Ak poľavíte, pošle vám pripomienku na email. A v tomto má automatický email pravdu: lepšie je venovať jazyku 20 minút denne ako tri hodiny týždenne.

Harvard a Oxford pre každého

Najlepšie univerzity sveta ako Harvard či Oxford mnohí poznáme len z filmov. Ak by ste na niektorej z týchto prestížnych univerzít chceli študovať museli by ste sa prinajmenšom vzdať rodinného domu alebo nájsť výborného sponzora či byť netradičným talentom a vyhrať grant na štúdium.

Že ani jedno neznie ako príležitosť pre mamičku? Nevadí. Aj tak si už dnes môžete vyskúšať čo sa učí na najlepších univerzitách sveta. Existujú na to hneď dve stránky. Open Culture Coursera. Obe ponúkajú kurzy týchto rôznych špičkových škôl zdarma a online. Môžete si napríklad skúsiť kurz antropológie či filmovej vedy so skúsenými profesormi.

Pri niektorých kurzoch dokonca môžete absolvovať aj test a získať certifikát. Takéto skúsenosti nie sú na škodu ani do životopisu. A možno nakoniec zistíte, že máte nejaké skryté vlohy, ktoré treba ďalej rozvíjať. Ničmenej za skúsenie to určite stojí.

Nejde o to uberať čas, ktorého máme aj tak veľmi málo. Sem tam ale potrebujeme urobiť aj niečo pre seba a ku skúsenostiam s manažovaním domácnosti pridať do pracovného portfólia aj nejaké ďalšie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár