ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
sobota 19.08.2017 | meniny má Lýdia  
KariéraKariéra

Jazykové kurzy zdarma

 Lenka Tinková   31.08.2016   0

Kto povedal, že s deťmi končí kariéra je zrejme príliš lenivý. Čím menej času na seba máme tým efektívnejšie sa ho snažíme využívať. Vďaka internetu dnes nie je problém doučiť sa ďalší cudzí jazyk či študovať na Oxforde. A navyše s pre matky lákavou nálepkou Zdarma. Ponúkame vám pár tipov ako na to.

Žiaľ vody slovenského internetu sú príliš malé. Preto ak sa chceme ďalej dovzdelať je najideálnejšie ovládať aspoň základy angličtiny. Ak ste na ňu posledné roky kašlali, je čas ju oprášiť. Vďaka nej sa vám otvorí svet, ktorý vám môže ušetriť nielen čas, ale hlavne peniaze.

Nikdy nie je neskoro začať sa učiť cudzie jazyky

Niektoré z nás s každým novým potomkom škrtajú z imaginárneho zoznamu veci, ktoré už nestihnú.  Iné si ho pripíšu na zoznam „dôchodcovský“ teda „k čomu sa vrátiť keď deti vyrastú“. Oba extrémy nás oberajú o príjemný pocit sebarealizácie. ä

Koľko z nás si už povzdychlo, že sa kedysi túžili naučiť po francúzsky či oprášiť zabudnutú nemčinu? Dá sa to aj bez toho, aby ste teraz nutne zháňali opatrovateľku (zbytočné vyhadzovanie peňazí) alebo otravovali babičky (možno mali tiež svoj „dôchodcovský“ zoznam, na ktorom chcú teraz pracovať). Cudzí jazyk sa môžete učiť aj doma, rýchlo, hravo a zdarma. Stačí večer vynechať „kvalitné“ spravodajstvo či „duchaplné“ seriály a urobiť niečo pre seba.

Jedným z najjednoduchších a momentálne najobľúbenejších stránok je Duolingo. Učíte sa vlastne dva jazyky súčasne. Jednak cibríte angličtinu, v ktorej sa učíte a ďalší jazyk,ktorý sa chcete naučiť. Duolingo má na výber: nemčinu, francúzštinu, portugalštinu, španielčinu a taliančinu. Stačí sa zaregistrovať a môžete začať. Netreba na to ani výbornú znalosť angličtiny. Učíte sa aj vďaka obrázkom či píš čo počuješ. Postupne prechádzate jedným levelom za druhým a zbierate body. Ak ste súťaživé tipy napríklad v Duolingu sa môžete pretekať s kamarátkou, ktorá stíha prechádzať levely rýchlejšie.

S každým úspechom sa môžete pochváliť na Facebooku. Duolingo chápe aj nás príliš zaneprázdnené matky či našu slabú výdrž. Ak poľavíte, pošle vám pripomienku na email. A v tomto má automatický email pravdu: lepšie je venovať jazyku 20 minút denne ako tri hodiny týždenne.

Harvard a Oxford pre každého

Najlepšie univerzity sveta ako Harvard či Oxford mnohí poznáme len z filmov. Ak by ste na niektorej z týchto prestížnych univerzít chceli študovať museli by ste sa prinajmenšom vzdať rodinného domu alebo nájsť výborného sponzora či byť netradičným talentom a vyhrať grant na štúdium.

Že ani jedno neznie ako príležitosť pre mamičku? Nevadí. Aj tak si už dnes môžete vyskúšať čo sa učí na najlepších univerzitách sveta. Existujú na to hneď dve stránky. Open Culture Coursera. Obe ponúkajú kurzy týchto rôznych špičkových škôl zdarma a online. Môžete si napríklad skúsiť kurz antropológie či filmovej vedy so skúsenými profesormi.

Pri niektorých kurzoch dokonca môžete absolvovať aj test a získať certifikát. Takéto skúsenosti nie sú na škodu ani do životopisu. A možno nakoniec zistíte, že máte nejaké skryté vlohy, ktoré treba ďalej rozvíjať. Ničmenej za skúsenie to určite stojí.

Nejde o to uberať čas, ktorého máme aj tak veľmi málo. Sem tam ale potrebujeme urobiť aj niečo pre seba a ku skúsenostiam s manažovaním domácnosti pridať do pracovného portfólia aj nejaké ďalšie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
Sex v tehotenstve
16.08.2017   0
Všetkých nastávajúcich rodičov trápi otázka, či sa môžu milovať, a ak áno, tak dokedy je to vhodné, či neublížia stykom svojmu dieťatku...
Cukrovka v tehotenstve
14.08.2017   0
Kedy je vyššia pravdepodobnosť, že sa rozvinie? Ako sa zisťuje? Prinášame rozhovor s diabetologičkou.
babetko
Quinoa a jogurt z bobuľovín (od 10. mesiacov)
19.08.2017   3
Vedeli ste, že quinoa obsahuje 2x viac vlákniny ako väčšina oblilnín? Vyskúšajte túto ovocnú kašu.
Prečo plače
18.08.2017   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
Prvé dni nie sú ako z knihy o deťoch
17.08.2017   6
Myslela som, že som dokonale pripravená. Mala som predsa múdre knižky. „Deti neplačú bez dôvodu. Buď sú hladné, potrebujú prebaliť, pomazliť alebo sa nudia.“ Alebo „Bábätko spí minimálne 16 hodín denne.“ Špeciálne túto vetu zrejme Adelka zle pochopila.
detske choroby
Juvenilná idiopatická artritída
19.08.2017   0
Je vyliečiteľná? Dostane sa moje dieťa z toho? Aké môže mať choroba následky?
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Leukémia (rakovina krvi)
17.08.2017   0
Leukémia patrí v našej krajine k najčastejšiemu zhubnému ochoreniu detského veku. Tvorí asi 35 percent všetkých nádorových ochorení u detí. Aké sú varovné signály a možné príznaky?
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.