ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Kariéra

06.10.2016

Skrátený pracovný čas pre matky a týždeň dovolenky navyše

Saša/redakcia

Základom úspešnej firmy by mali byť spokojní zamestnanci. Aj na slovensku sú firmy, ktoré sa snažia byť férovými zamestnávateľmi a vychádzajú v ústrety aj matkám s malými deťmi.

čítaj viac...viac...

21.09.2016

Ako rozbehnúť svoj biznis? Podnikavé ženy vedia ako na to

Saša/redakcia

Cesta k úspešnému podnikaniu býva náročná. Ako správne naštartovať svoj biznis, keď sa nedarí podľa predstáv? Využite rady odborníkov!

čítaj viac...viac...

12.09.2016

Ako si nájsť prácu sociálne

Lenka Tinková

Človek, ktorý hľadá prácu pozná základné portály práce. Ale rozmýšľali ste niekedy nad tým, že tým pravým miestom, kde hľadať, môžu byť aj sociálne médiá?

čítaj viac...viac...

08.09.2016

Starať sa o dieťa a v danej chvíli i pracovať sa nedá

Agáta Zemanová

Teda, podľa mňa sa to nedá robiť dostatočne kvalitne oboje naraz. Vždy niekoho „okrádate“. Dieťa o vašu pozornosť, prácu tiež o pozornosť, z ktorej môžu vzniknúť prestoje, zlé závery, prosto zle odvedená práca. Je jedno, či ste pri tom v parlamente alebo za pultom v cukrárni.

čítaj viac...viac...

17.02.2016

Sama vyrába nábytok pre deti

Mária Kopčíková

Drevo má uskladnené aj pod posteľou. Návrhy si robí sama a sama aj priloží ruku k dielu, aby rodičom malých detí ponúkla kvalitný nábytok, ktorý vydrží niekoľko generácií.

čítaj viac...viac...

15.04.2015

Netušila som, že dokážem podnikať

redakcia

Vlasta Kostercová je mamou dvoch detí a podobne ako niektoré ďalšie ženy zmenila svoje pracovné smerovanie "po materskej". Prečítajte si jej podnikateľský príbeh.

čítaj viac...viac...

04.09.2016

Ako pracovať z domu efektívne

Lenka Tinková

Stále viac mamičiek rozmýšľa nad tým ako si z domu privyrobiť. Niektorým sa nakoniec podarí prácu z domu udržať aj po vypršaní materskej. Akokoľvek ideálne znie práca z pohodlia obývačky, niekedy je na zbláznenie. S malými ratolesťami pobehujúcimi okolo stola totiž naberá celkom iný rozmer. Ako sa nezblázniť a dodržiavať všetký...

čítaj viac...viac...

31.08.2016

Jazykové kurzy zdarma

Lenka Tinková

To, že sme doma s deťmi, neznamená, že naša kariéra skončila. Aj doma v papučkách sa môžeme naučiť nové veci, prípadne refrešovať to, čo sme kedysi ovládali. Častou témou mamín je učenie sa cudzích jazykov. Ako a kde sa môžete v tejto téme zdokonaľovať online a zdarma?

čítaj viac...viac...

25.08.2015

Lídri nekritizujú, ale hľadajú riešenia

ts

Dobrí lídri nie sú ľudia, ktorí poukazujú na to, čo nefunguje, pretože to dokáže každý. Skutoční lídri hľadajú riešenia a chyby naprávajú. Slovenským manažérom to pripomína popredný kouč vrcholových manažérov Marshall Goldsmith, ktorý vystúpi 3. a 4. decembra na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave.

čítaj viac...viac...

17.07.2015

Prečo nevytvorím v práci detské kútiky aj pre iné mamičky?

redakcia a Marcela Tokošová

Marcela Tokošová, skúsená krízová manažérka, riaditeľka a zároveň mama, ktorá má vo svojej kancelárii detský kútik pre svoje dve deti, hovorí, prečo nevytvorí detský kútik aj pre deti iných mamičiek po rodičovskej dovolenke.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia