Ako si vyrobiť bábku - (2) Kašírovanie hlavy | Hand Made | Hand Made | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
Hand MadeHand Made

Ako si vyrobiť bábku - (2) Kašírovanie hlavy

 Viki Gavaldová   22.02.2010   0

1.

Ak sme už spokojní s výrazom tváre, pripravíme si materiál na kašírovanie.

3 – 4 listy novinového papiera obtrháme pri okrajoch a potrháme na kusy – asi 15 x 15 cm. Nesmie to byť papier z farebných, lesklých časopisov. Najlepší je z dennej tlače.

Nepoužívame nožnice, iba trháme. V mieste trhu vzniká potrebný strapatý okraj, nožnice vytvárajú ostrú hranu.  Natrhané kusy papiera namočíme do teplej vody najmenej na 24 hodín. 

2.

Hlavu napichneme na paličku (vareška, ceruzka, štrikovacia ihlica). Takto sa nám bude s hlavou lepšie manipulovať a okašírovanú hlavu odložíme sušiť do prázdnej vázy.

Opatrne vyberieme z vody jeden kus papiera a natrháme ho na pruhy široké asi 1 cm. Novinový papier sa dá trhať iba jedným smerom – podľa smeru valcovania. Vyskúšame, ktorým smerom to ide.

Prúžky papiera si natrháme na menšie časti a rozložíme na starý uterák, alebo kus hrubšej látky.

Tvrdým štetcom natierame hlavu disperzným lepidlom po menších častiach a prilepujeme kúsky papiera. Každý kúsok pretrieme lepidlom aj po vrchnej strane a vyhladíme. Takto musíme pokryť papierom celú hlavu.

3.

Kúsky papiera prenášame na štetci, neberieme ich do rúk, pretože by sme mali prsty od lepu a papier by ostával na prstoch.

Papier prikladáme tak, aby sa nevytváral vrásky alebo prázdne medzery. Radšej ho prekládáme cez seba, pretože pri sušení sa papier zmenší. Po chvíli sa vraciame so štetcom na hotové plochy, rozpracujeme – rozbuničíme okraje a vyhladíme spoje medzi jednotlivými kúskami. Vytvorili sme jednoliaty povrch, ktorý necháme úplne vyschnúť.

4.

Celý postup zopakujeme a vytvoríme druhú vrstvu. Ak chceme dosiahnuť ešte odolnejší povrch, dáme aj tretiu vrstvu. Pri štvrtej vrstve sa už strácajú črty, ktoré sme dali do polystyrénu.

  

5.

Odstrihneme 85 cm rybárskeho silonu 0,38 – 0,40 mm hrubého.

Do hlavy zatočíme dva šróby – 5 cm dlhé, tesne nad uši, nedotiahneme ich úplne. Na silon navlečieme očko so závitom a konce silonu priviažeme na hlavičky šróbov.

Zvyšný silon odstrihneme, šróby dotiahneme a zamaskujeme ich kašírovaním.

Takto sme si pripravili zavesenie bábky na vahadlo.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?