ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Staviame

03.05.2016

Nízkoenergetický dom pre radosť

Zuzana Božeková

Po predchádzajúcich skúsenostiach z rodinného domu sa manželia rozhodli pre nízkoenergetický dom s maximálnou spotrebou energie 50 kWh/m2/rok. Systém vykurovania je riešený trojkombináciou podlahového vykurovania, radiátorov a vzduchových konvektorov.

čítaj viac...viac...

27.04.2016

Strecha – čo by ste mali vedieť pred jej realizáciou?

Vladimír Pabiš

Plochá alebo šikmá? Toto je základná otázka, ktorú si musí položiť každý staviteľ nového obydlia. Podľa sklonu totiž delíme strechy na ploché a šikmé. Každý typ je charakteristický inými vlastnosťami, čo si vyžaduje osobitý prístup k riešeniu ich stavby.

čítaj viac...viac...

21.08.2015

Je vaša strecha pripravená na extrémne počasie?

Vladimír Pabiš

Žijeme extrémnu dobu, extrémne počasie, a ako hovoria klimatológovia, pokojnejšie to už asi nebude. Dnes sú na strechy kladené oveľa vyššie požiadavky ako kedysi. Strecha musí dobre znášať letné páľavy, prívalové búrky so silným vetrom, krupobitie a nízke teploty s permanentnou snehovou pokrývkou. Z čoho si môžeme vybrať?

čítaj viac...viac...

29.07.2015

Detská izba v záhrade? Prečo nie?

Silvia Pisárová

„Maminka, my máme ale veľký domček!“ pochvaľovali si Zuzkini synovia po prvej noci strávenej v mobilnom dome, ktorý si štvorčlenná rodina svojpomocne postavila uprostred ovocného sadu. Hoci má len 40 metrov štvorcových, tesno v ňom nie je.

čítaj viac...viac...

29.04.2014

Aj strecha domu môže byť dámskou záležitosťou!

Mgr. Michal Ondruš

Ste konzervatívna a dávate prednosť klasike, ktorá je preverená rokmi skúsenosti, alebo ste mladá, ktorá hľadá skôr niečo extravagantnejšie? Aj tieto otázky si musíte zodpovedať pred samotnou kúpou strechy.

čítaj viac...viac...

15.01.2014

Zelené strechy. Nie " len" pekné.

Kristína Priecelová

Jednou z vlastností zelenej strechy sú aj tepelnoizolačné a tepelno-akumulačné vlastnosti. V zimnom období zabraňujú úniku tepla, v lete naopak chránia pred nadmerným slnečným žiarením.

čítaj viac...viac...

29.08.2013

Chcete zdravý domov? Vsaďte na tri „E“.

Adriana Blahová

Tvorba plesní na vnútorných povrchoch stavebných konštrukcií býva pomerne častým problémom a predstavuje výrazné zhoršenie kvality bývania, obzvlášť pre alergikov. Ako sa im vyhnúť? Ak plánujete výstavbu domu a zvažujete stavebný materiál - čítajte ďalej.

čítaj viac...viac...

20.08.2013

Ako a kde využiť dažďovú vodu

Viera Nemčeková

Hovorieva sa, že prší šťastie. Ak pri tom jednotlivé kvapky vody dokážeme zachytiť a využiť, znamená to šťastie pre polievané rastliny, našu peňaženku, pitnú vodu a životné prostredie. Dažďová voda totiž tú hodnotnú pitnú, ktorej ceny stále rastú dokáže v prekvapivo veľa situáciách nahradiť.

čítaj viac...viac...

12.07.2013

V ruchu mesta alebo za humnami? Výber ideálneho príbytku pre rodinu

Eliška Kučerová

Radi by ste si užili s deťmi zábavu uprostred zelene, alebo si spolu vychutnali raňajky v záhrade? Máte dosť počúvania cudzích rozhovorov spoza steny? Hovoríte si, že ste zrelí na kraľovanie vo vlastnom kúsku sveta na hony vzdialení mestskému hluku a stresu? A čo je najdôležitejšie – nemáte dosť miesta, aby sa vaša rodinka...

čítaj viac...viac...

20.06.2013

Výber materiálu na stavbu domu

Adriana Blahová

Na ktoré parametre treba prihliadať? Aký materiál je vhodný pre alergikov? Ktorý vydrží najdlhšie? To sú kľúčové otázky, ktoré vám pomôžu zvoliť ten správny materiál pre stavbu vášho rodinného hniezda.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia