ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

V záhrade

05.11.2016

November v záhrade

Bc. Dušana Karasová

V tomto mesiaci sa mrazom už nevyhneme. Pozväzovať okrasné trávy, pridať opadané lístie do kompostoviska, prikryť ruže .. a ešte mnoho ďalšieho.

čítaj viac...viac...

06.10.2016

Bukvice - zdravé oriešky nielen pre diviaky

Bartek Dobrodej Krzewinski

Aj počas jesene sa môžeme "najesť" v lese. Október je čas na zbieranie bukvíc – plodov buka. Môžete nimi ozdobiť bývanie, alebo ich aj zjesť.

čítaj viac...viac...

14.08.2016

Bylinky na balkóne vypestuje každý

Renata Otočková/PR

V prípade, že bývate v byte s balkónom či terasou, vyhrali ste. Bylinkové zákutie sa hravo zmestí aj do tých najmenších balkónových priestorov.

čítaj viac...viac...

29.02.2016

Ako dostať záhradu po zime späť do formy

Vlado Pabiš

Kedy do trávnika radšej ešte neliezť, ako naštartovať náradie po zime, načo je nám vertikulácia, a dôležitá info, že výsadba trvaliek sa dá aj zmeškať.

čítaj viac...viac...

21.06.2015

Ako vybrať správny bazén

Hana Cuperová

Kam by sme cestovali. Chceme ho mať doma. Na čo si dávať pozor? AKo vybrať správny typ? Neoplatí sa hneď vstavaný? A nakoniec jeden TIP.

čítaj viac...viac...

24.04.2015

Jar na záhrade? Ten pravý relax a pohoda

PR

Snáď každý z vás si rád posedí s rodinou či priateľmi iba tak vonku na terase alebo na záhrade. Či už s pohárikom dobrého vína, alebo s rannou kávou. Vonkajší záhradný nábytok preto nemôže chýbať v žiadnom exteriéri. A práve teraz nastáva ideálna doba pre jeho nákup. Komfort a pohodu vrátane veľkého množstva doplnkov ponúkajú...

čítaj viac...viac...

18.10.2014

5 krokov k príprave záhrady na zimu

Miroslava Brindová

Dni sa skracujú, stromy sa začínajú červenať a slnko sa nám čoraz častejšie schováva – všetko nasvedčuje tomu, že jeseň je tu. Nahoďte sa do teplého pracovného oblečenia a hor sa do záhrady. Na jar sa vám odvďačí úrodou v celej svojej rozkvitnutej kráse.

čítaj viac...viac...

11.01.2015

Január v záhrade

Bc. Dušana Karasová

Aj v zime je v záhrade čo robiť. To, čomu sa venujeme, záleží od vonkajších teplôt. Prerezávame ovocné dreviny, začíname s výsevom letničiek, pripravujeme záhradu na jarné prebudenie.

čítaj viac...viac...

08.02.2015

Február v záhrade

Bc. Dušana Karasová

So zvyšujúcimi sa teplotami je potrebné odkrývať trvalkové záhony a prevzdušňovať ich rýľovacími vidlami. Prikrývky ešte nelikvidujeme úplne. Počas mrazivých nocí, príp. aj dní záhony opätovne zakryjeme.

čítaj viac...viac...

03.03.2015

Marec v záhrade

Bc. Dušana Karasová

V marci sa v záhradách pýšia svojimi pestrofarebnými kvetmi cibuľnaté a hľuznaté rastliny, vykvitajú zlatovky, driene a mandle. Tvarujeme a zmladzujeme mnohé kry a stromy. Vrúbľujeme ovocné dreviny a vysievame prvé bylinkové a zeleninové hriadky.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia